Spustit videoklip přejít na web

MIRO ŽBIRKA

MIRO ŽBIRKA Začínal v popmusic jako člen skupiny Modus. Rok 1977 byl pro něj zlomovým. Spolu s Janem Lehotským a Marikou Gombitovou získali Bratislavskou lyru za píseň Úsmev. O čtyři roky později založil s Lacem Lučeničem skupinu Limit. Jeho první sólové album dostalo název Doktor Sen. Za dosavadní uměleckou kariéru posbíral celou řadu prestižních ocenění. Desítky jeho písní si přisvojilo několik generací. Koncertní turné Mira Žbirky jsou vždy událostí sezony a dlouhou dobu dopředu vyprodané. Na podzim roku 2012 oslavil narozeniny koncertem ve vyprodané pražské O2 areně. K nim dostal i mimořádný dárek – splněný sen o natáčení alba v londýnském studiu Abbey Road; a tak na podzim roku 2015 vyšlo unikátní album MIRO. A protože Miro Žbirka vlastně neumí zahálet, už plánuje natáčení dalšího alba, opět ve studiu Abbey Road s londýnským týmem, producentem Robem Cassem i Petem Brownem. Kromě práce na albu připravuje i Vánoční Symphonic Tour 2017, kde se spolu s ním na jednom podiu objeví i exkluzivní host Jaroslav Svěcený. Na všech čtyřech koncertech Mira Žbirku doprovodí symfonický orchestr pod taktovkou Adriana Kokoše.

Spustit videoklip přejít na web

VÁCLAV NECKÁŘ

VÁCLAV NECKÁŘ Ikona české populární hudby – Václav Neckář – začínal s kariérou jako herecký elév a osvětlovač na poloviční úvazek. První hudební stopy otiskl v plzeňském Rozhlase, kde natočil první skladby. Zlomový byl pro něj rok 1965, kdy přešel za Martou Kubišovou do pražského Rokoka. Zde se seznámil s Waldemarem Matuškou, Karlem Štědrým, Helenou Vondráčkovou, Zdeňkem Rytířem, Otakarem Petřinou. V tomto roce vznikla i legendární skladba Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě. Zahrál si mj. i v oscarovém filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky železničáře Miloše Hrmu nebo pohádce Šíleně smutná princezna. 1. 11. 1968 založil spolu s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou trio Golden Kids. Začátkem sedmdesátých let vznikla skupina Bacily, kterou spolu s Václavem Neckářem zakládali jeho bratr Jan, Ota Petřina, Zdeněk Rytíř, Hanuš Bunzel. Díky této tvůrčí spolupráci vznikla celá řada písní, které se hrají dodnes (Lékořice, Ša-la-la-la-li, Stín katedrál, Čaroděj dobroděj, atd.). Díky obrovské vůli a péči po prodělané mozkové mrtvici v roce 2002, se dokázal vrátit na koncertní pódia, ale i do nahrávacího studia. V roce 2005 vydal po sedmnácti letech nové studiové album s obrovským hitem Oči koní. Rok 2011 byl pro něj opět mimořádně úspěšný díky titulní skladbě Půlnoční filmu Alois Nebel. Zatím poslední album vyšlo před Vánoci 2014 pod názvem Mezi svými.

Spustit videoklip přejít na web

MIG 21

MIG 21 MIG 21 - chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 Smíchova. Svoje postavení na hudební scéně jenom upevnili deskou nazvanou ALBUM (z roku 2014), kterou vydali po deseti letech. Hrají spolu už od roku 1998 a stále neztratili nic ze své na energie, spontánnosti, originality a radosti ze hraní.


Spustit videoklip přejít na web

NO NAME

NO NAME Slovenská kapela NO NAME pochází z Košic. Spolu hrají již přes dvacet let. Na výsluní československé populární hudby se dostali v roce 2000 díky albu Počkám si na zázrak, ze kterého pocházejí asi jejich nejznámější hity: Ty a tvoja sestra, Žily, atd.


Spustit videoklip přejít na web

VYPSANÁ FIXA

VYPSANÁ FIXA JVypsaná fiXa je pardubická skupina mající základy v rocku, obohaceném o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za pop punkovou. Výrazným prvkem skupiny jsou její básnické, surrealistické texty, které píše frontman Márdi. Pravděpodobně se inspiroval u Williama Saroyana - Tracyho tygr, Odvážný mladý muž na létající hrazdě – a v mnoha dalších knihách jako např. Sto roků samoty od Gabriela García Márqueze. Během roku 2007 spolupracovali na natáčení českého filmu Václav, který orámovala hudba z jejich tvorby. Zpěvák skupiny se ve filmu objevil i v epizodní roli. V roce 2012 spolupracovali na filmu Čtyři slunce. Dvacet let existence oslavili v roce 2014 albem Krásný smutný den a velkým narozeninovým turné. Své, v pořadí osmé, studiové album Tady to někde je vydala kapela letos a k jeho vydání připravila velké turné rozdělené na dvě části – jarní a podzimní – které vyvrcholí koncertem ve Velkém sále pražské Lucerny 20. prosince.

Spustit videoklip přejít na web

MAREK ZTRACENÝ

MAREK ZTRACENÝ Rodák ze Šumavy, ze Železné Rudy, MAREK ZTRACENÝ se dostal do povědomí posluchačů v roce 2008 megahitem Ztrácíš. Od té doby mu vyšly čtyři alba, z toho to poslední Pády před dvěma lety.
Spustit videoklip přejít na web

EDDIE STOILOW

EDDIE STOILOW Svou kariéru začali v roce 2004 a první album, které vyšlo, až v roce 2009, drze nazvali Best Of. Svou vytrvalostí se stali kapelou, která už má pevná místa na mapě koncertních „štací“ po celé ČR. Dohromady vydali čtyři řadová alba, poslední pod názvem Jupiter vyšlo vloni. Zahráli si společně s One Republic, Simply Red či Kosheen. Turné jeli se skupinami Support Lesbiens (2009) nebo Chinaski (2010). O kapelu se zajímají i americké či britské hudební portály. Neodmyslitelnou součástí kapely se stal Petr Čech (ano, ten, Petr Čech), který s nimi, pokud mu to fotbalová sezóna dovolí, hraje na bicí.

DŮLEŽITÉ: umělce zveřejňujeme průbežně, sledujte průběžné aktualizace

Sdílej: