Rozhovor (ne)jen o Okoři, s Tomášem Klusem

Písničkář, herec, skladatel, dorostenecký mistr Evropy v moderním pětiboji… Tomáš Klus. Jeho hudební kariéru odstartovala píseň Dopis, se kterou vyhrál talentovou soutěž ve Zlíně v roce 2007. Rok poté mu vyšla první studiová deska Cesta do záhu(d)by. Od roku 2010 začal pravidelně sbírat všechna různá možná ocenění hudebních anket. Jeho koncerty začaly být beznadějně vyprodané několik týdnů dopředu….Na Festival Okoř se vrací už po sedmé, poprvé to pro Tomáše na Okoři bylo v roce 2008. Jako jediný zde vystupující interpret drží privilegium, kdy hrál na pěti po sobě jdoucích ročnících Festivalu (2011, 2012, 2013, 2014, 2015).

Zeptali jsme se Tomáše:

Co se vám vybaví, když se řekne Festival Okoř?
Hana Petřinová, Jiří Macháček a Anna K., vždycky dobře naladění lidi a kocovina.

Tomáši, to ale není vaše první vystoupení zde. Jako jediný držíte primát umělce, který zde hrál na pěti po sobě jdoucích ročnících (2011, 2012, 2013, 2014, 2015), letos přijede po sedmé. Proč se tak rád vracíte?
Protože jsem primát a je mi ctí.

Na vaše vystoupení v sobotu 25. srpna se všichni velmi těší. Můžete prozradit, co si pro ně připravíte?
Dobrou náladu v doprovodu písní, tance a CíLove skupiny.

Na co se ještě v nejbližší době těšíte a co vás čeká?
Pracujeme na desce Spolu, kterou chceme vydat v září, na to a z toho se moc těším.

Jak relaxujete? S knihou kdekoli. Či sám v lese.

Jakou hudbu posloucháte, co čtete, nejoblíbenější film? Nawanga Kchechoga, různé ambientní umělce a Nielse Frahma. Včil čtu Pravdu Utrpení a miluju film I Origin.

Sdílej: