Spustit videoklip přejít na web

CHINASKI

CHINASKI Kdo by neznal Chinaski... Na Okoř se vrací po třech letech. Naposledy na tady hráli, když bylo Okoři 15 let, poprvé v roce 2002, teď přijedou oslavit jeho plnoletost! Kapela už je plnoletá dávno a na Festival jezdí snad ze všech hudebních formací nejčastěji, letos zde vystoupí už po deváté. Těší se sem, i přestože měli náročné jaro, kdy jeli turné Není nám do pláče v úplně novém složení, z původní sestavy zůstal Michal Malátný a František Táborský, Okoři představí nové členy: Lukáše Pavlíka hrajícího na bicí, Tomiho Okrese baskytaristu a Jana Steinsdörfera klávesistu.

Spustit videoklip přejít na web

TOMÁŠ KLUS

TOMÁŠ KLUS Písničkář, herec, skladatel, dorostenecký mistr Evropy v moderním pětiboji… Tomáš Klus. Jeho hudební kariéru odstartovala píseň Dopis, se kterou vyhrál talentovou soutěž ve Zlíně v roce 2007. Rok poté mu vyšla první studiová deska Cesta do záhu(d)by. Od roku 2010 začal pravidelně sbírat všechna různá možná ocenění hudebních anket. Jeho koncerty začaly být beznadějně vyprodané několik týdnů dopředu….Na Festival Okoř se vrací už po sedmé, poprvé to pro Tomáše na Okoři bylo v roce 2008. Jako jediný zde vystupující interpret drží privilegium, kdy hrál na pěti po sobě jdoucích ročnících Festivalu (2011, 2012, 2013, 2014, 2015).

Spustit videoklip přejít na web

MICHAL HRŮZA

MICHAL HRŮZA Zpěvák, skladatel, kytarista Michal Hrůza svoji hudební kariéru odstartoval ve skupině Brambory. V roce 1996 založil spolu s kytaristou Zdeňkem Ceralem kapelu Ready Kirken, se kterou natočil pět alb a napsal na padesát písní. V roce 2006 se vydal na sólovou dráhu a založil Kapelou Hrůzy, se kterou od té doby vydal již čtyři studiová alba. Na kontě má i několik filmových písní (Martin a Venuše, Lidice), aktuálně píše úvodní skladbu pro film Ten, kdo tě miloval na námět stejnojmenné knihy marie Poledňákové, který půjde do kin v listopadu. Na Okoř přijede už po šesté.

Spustit videoklip přejít na web

ANNA K

ANNA K Anna K. je česká zpěvačka a držitelka mnoha ocenění. Vstupem na přední příčky české pop music pro ni bylo její průlomové album Nebe, během kterého započala její hudební spolupráce s životním partnerem Tomášem Varteckým. Jejich autorský tandem se plně rozvinul na albu Noc na zemi, následovaném v roce 2006 deskou Večernice. V roce 2010 zpěvačka úspěšně podstoupila léčbu rakoviny prsu a poté se zapojila do dvou vlastních kampaní nabádajících ženy k včasnému vyšetření a pravidelným kontrolám. Obrovské bojovnici Anně K. vyšlo nedávno další úspěšné album Světlo. Anna K vystoupila na prvním ročníku festivalu Okoř v roce 2000, nyní se vrací už po šesté.

Spustit videoklip přejít na web

TH!S

TH!S „Děláme to jinak, děláme to postaru!” Heslo, se kterým vyrazily do hudebního světa se svým prvním EP po deseti letech společné existence. To vyšlo 1. prosince 2017 pod názvem We are TH!S … , jeho pokračování chystají pro letošní podzim. „Naší muzikou nechceme změnit svět. Od toho tu nejsme. My z ní spolu s našimi fanoušky chceme mít prostě čistou radost,“ svorně tvrdí baskytarista a také známý režisér a herec Vojta Kotek a frontman kapely a zpěvák Honza Melíšek. TH!S jsou kamarádi už od školních lavic - Honza Melíšek – zpěv, kytara, Vojta Kotek – baskytara, Ondra Vyoral – sólová kytara, Pepa Černý – bicí.

Spustit videoklip přejít na web

XINDL X

XINDL X Na Festival Okoř se po dvou letech vrací jeden z našich nejúspěšnějších písničkářů Xindl X, který letos slaví 10 let na hudební scéně. Od roku 2008 vydal již pět studiových alb, z nichž vzešly hity jako Anděl, Dysgrafik, V blbým věku, Cudzinka v tvojej zemi nebo Na vodě. V září mu vyjde šesté studiové album s názvem Sexy Exity, z něhož některé skladby už zařadil do letního setlistu včetně aktuálního singlu Byznys, a zahraje je i na Okoři. Na Festivalu Okoř Xindl X vystoupil naposledy v roce 2016, celkově se sem vrací již po čtvrté.

Spustit videoklip přejít na web

MIRAI

MIRAI Kapelu Mirai lze bezesporu považovat za svěží vítr, jenž se objevil na české hudební scéně. Čtyřčlenná parta ze severní Moravy, která v roce 2017 vydala debutové album Konnichiwa, ovládla svým průlomovým hitem Když nemůžeš, tak přidej nejen rádiový éter. Následovala řada ocenění v hudebních anketách jako Český slavík, Anděl či Hudební ceny Evropy 2, ve kterých kapela Mirai proměnila většinu nominacích. Skladby Mirai na YouTube pravidelně přesahují milionová zhlédnutí. Kapela má za sebou několik rádiových hitů (Cesta z města, Pojď, zapomenem, Anděl) a stovky koncertů. Pódia festivalů i klubů si Mirai vzhledem k nakažlivě pozitivní a energické show okamžitě oblíbila – tuto možnost budou mít letos poprvé i návštěvníci Festivalu Okoř.

Spustit videoklip přejít na web

YO YO BAND

YO YO BAND Bardi české pop music se dali dohromady v roce 1975, původní sestava byla: Richard a Vladimír Tesaříkovi Ondřej Hejma a Julius Novotný – Kuzma. Na přelomu 80. a 90. let minulého století slaví největší úspěchy s legendárními písněmi Karviná, Rybitví, Jedem do Afriky, Do bačkor ne, atd. Od tragického úmrtí Vladimíra Tesaříka v roce 2003 hraje Yo Yo Band v sestavě: Richard Tesařík, Mirek Linhart, Jiří Šíma, Václav Venor Novotný, Pavel Razím, Roman Bobík Kubát a Jan Šatra.

DŮLEŽITÉ: umělce zveřejňujeme průbežně, sledujte průběžné aktualizace

Sdílej: